• Brafitting

Brafitting

Pojęcie brafittingu robi dziś oszałamiającą karierę. Pojawia się na plakatach wiszących w witrynach sklepów z bielizną,
w prasie kobiecej. O co chodzi? O idealne dobranie biustonosza na każdy rozmiar !

W Lilu Bielizna wyjaśniamy dlaczego brafitting jest tak ważny.

Jeszcze kilka lat temu statystyki były zatrważające. Ponad 70 proc. Polek nie znało swojego rozmiaru. Dziś te liczby znacznie się zmieniły. Aby dobrze dopasować biustonosz należy udać się do profesjonalnej brafitterki.Zrzut-ekranu-2022-05-21-125755.png
 Uczymy jak prawidłowo założyć biustonosz, ustalamy prawidłowy rozmiar, szukamy takiej konstrukcji bielizny, która będzie idealnie się układać. Edukujemy jak ułożyć sobie piersi w biustonoszu tak, każda z naszych klientek poradziła sobie w domu samodzielnie z codziennym ich ubieraniem. Prawidłowo dopasowana bielizna to dbałość o „zdrowie biustu”, właściwie podtrzymanie ciężaru wspomaga regenerację węzadeł Koopera (włókna tkanki łącznej) odpowiedzialnych za zawieszenie piersi. Odciążamy również kręgosłup szczególnie jeśli chodzi o większe rozmiary, ciężar biustu pomaga nam udżwignąć ścisły obwód nie jak wcześniej tylko ramiona, dzięki czemu zmienia się nasza sylwetka, dobrze dopasowany biustonosz wymusza zmianę postawy, automatycznie się prostujemy. Biust jest idealnie podtrzymany, nie kołysze się na boki podczas marszu.

Biustonosz w dobrze dobranym rozmiarze i fasonie pozwala nie tylko kształtować biust i, w przypadku większego rozmiaru, dobrze podtrzymywać. Główną zaletą jest pielęgnacja piersi.

Tkanka tłuszczowa przez lata noszenia źle dobranych staników potrafi przesunąć się pod pachę.

Dobrze dobrany biustonosz to gwarancja regeneracji i poprawy jędrności naszego biustu.Zmieniamy złe nawyki

Bez mierzenia od lat wybieramy ten sam rozmiar, najczęściej za luźny pod biustem i za małą miseczkę. Ramiączka albo wiszą swobodnie na ramionach, albo wrzynają się boleśnie w ramiona. Biust nie mieści się w miseczce, co powoduje deformacje, a luźny obwód nie daje podtrzymania, powodując osuwanie się biustu w dół i pogorszenie jego jędrności.WAŻNE JEST POŁĄCZENIE:

RAMIĄCZEK, OBWODU I MISECZKI

( trzy elementy prawidłowego dopasowania bielizny)

RAMIĄCZKA – muszą być odpowiednio napięte, aby wspomagał podtrzymanie biustu w 20%

OBWÓD – musi być odpowiednio ścisły aby utrzymywał ciężar biustu w 80%

MISECZKA – musi być odpowiednio duża aby idealnie okalać biust, modelując na kulisty kształt.

Właścicielkę biustonosza w złym rozmiarze można łatwo rozpoznać. W przypadku kobiet Zrzut-ekranu-2022-06-22-102832.pngo obfitym biuście widać to na pierwszy rzut oka. Biust nie jest uniesiony, w czasie szybkiego marszu kołysze się mocno najczęściej powodując dyskomfort, a nawet ból. Innym objawem są widoczne nad krawędzią stanika wypukłości, szczególnie wyraźne, kiedy kobieta nosi obcisłe bluzki. Latem, gdy panie zakładają sukienki i bluzki mocno wycięte na plecach, odsłaniają wygięty w łuk tył biustonosza, z zapięciem zbliżającym się niekiedy do łopatek. Dobrze dobrany biustonosz trzyma piersi jak "niewidzialne dłonie", okala je, unosi i podtrzymuje na odpowiedniej wysokości nie dając im możliwości kołysania.

Brafitting stał się czymś w rodzaju kultury. Powstały blogi jemu poświęcone, fora internetowe i całe społeczności kobiet dyskutujących na temat bielizny. Nie są to błahe rozmowy. W przypadku dużych piersi dobrze dobrane staniki oprócz względów zdrowotnych pomagają kobietom pozbyć się kompleksów, zaczynają na nowo postrzegać swoje ciała.

W naszym sklepie :

Rozmiary miseczek od A-P

Obwody od 60cm-115cm

Oraz fachową obsługę w miłej atmosferze.

Jeśli macie Panie jakiekolwiek pytania, wątpliwości prosimy o kontakt.